TISKOVÉ DESKY

 

Společnost REPROMAT, a.s. dodává ofsetové tiskové desky pro osvitová zařízení, tiskové stroje i aplikace. Nabízené desky jsou od renomovaných světových výrobců Fujifilm, Agfa a TopHigh. Společně s tiskovými deskami dodáváme i vhodnou zpracovatelskou chemii. V rámci dodávek zajišťujeme technickou podporu a nabízíme i poradenství.

Tiskové desky dělíme do skupin podle typu osvitové jednotky na konvenční a CTP. Posledně jmenované se dále dělí podle světelného zdroje CTP zařízení:

  • termální
  • polymerní
  • stříbrné 
  • CTcP (UV)

Přehled CTP tiskových desek podle typu světelného zdroje, výrobce spolu s obchodními názvy a vyznačením typu desky (pozitivní/negativní) najdete ZDE.

CTP tiskové desky dodává naše akciová společnost již od roku 2002. Od té doby jsme získali řadu zkušeností, s kterými dokážeme nabídnout zákazníkovi poradenství a kvalifikovanou technickou podporu.

Ke všem našim deskám nabízíme Standardizaci dle normy ISO 12647, která vaší tiskárně přináší důležité výhody. Pro víc informací čtěte ZDE.


Konvenční tiskové desky

Tento sortiment máme stále skladem v běžných formátech. Nabídka se již zúžila pouze na dva typy, nicméně s nimi dokážeme pokrýt zákazníkovy standardní požadavky.

TP-103 (TopHigh) - Pozitivní deska určená pro nižší a střední náklady. Výborný poměr cena/výkon.


CTP termální tiskové desky

Tato kategorie je na našem trhu nejrozšířenější a je možné potkat značky veškerých výrobců CTP zařízení i desek. Jedná se o desky pro CTP zařízení využívající IR laser se světelným zdrojem o vlnové délce 830nm. Repromat nabízí následující:

AMIGO TS (Agfa) - Negativní deska systému ThermoFuse™ (vrstva z latexových částic) uváděna výrobcem jako „bezprocesní“, nicméně tato deska pro vyvolání potřebuje klasický vyvolávací automat s možností regenerace a konzervace.

ELITE PRO (Agfa) - Pozitivní deska s dvouvrstvou technologií, díky které má vysokou rezistenci na agresivní chemikálie. To dává desce vysokou výdržnost v tisku i při použití UV barev bez možnosti zapečení.

P970 (Agfa) - Pozitivní deska se standardními vlastnostmi v této kategorii.

LH-PJE (Fujifilm) -  Pozitivní deska s rezistencí na agresivní chemikálie pro tisk UV barvami s i bez zapečení. Vyznačuje se ultra vysokým rozlišením. Vhodná pro systém ZAC (patentovaný vyvolávací automat s velmi nízkou spotřebou zpracovatelské chemie).

LH-PLE (Fujifilm) - Pozitivní deska s možností použití UV barev s i bez zapečení. Vhodná pro systém ZAC (patentovaný vyvolávací automat s velmi nízkou spotřebou zpracovatelské chemie).

LH-PCE (Fujifilm) - Pozitivní deska se standardními vlastnostmi v této kategorii.

PRO-T3 (Fujifilm) - Negativní, čistě, bezprocesní deska, která nepotřebuje vyvolávací automat. K vyvolání dochází přímo v tiskovém stroji.

T-UV (TopHigh) - Pozitivní deska se standardními vlastnostmi v této kategorii. Výborný poměr cena/výkon.


CTP polymerní tiskové desky

Tento typ je historicky nejstarší mezi CTP deskami. Původně byly pouze pro novinový tisk, ale postupem času se zlepšilo jejich rozlišení a rychle se rozšířily. Jsou určeny pro zařízení s fialovým laserem o vlnové délce 405nm. Podmínkou je však vyšší výkon tohoto laseru, a to minimálně 30mW.

V naší nabídce jsou následující typy:

ASPIRE (Agfa) - Negativní deska (nahradila N91V) s vyšší výdržností v tisku s možností použití UV barev.

AZURA Vi (Agfa) - Negativní deska se střední výdržností, která má nižší spotřebu chemie a vody pro vyvolání.

LP-NV (Fujifilm) - Negativní deska s vyšší výdržností v tisku s možností použití UV barev.

PRO-V (Fujifilm) - Negativní deska se střední výdržností, která má nižší spotřebu chemie a vody pro vyvolání.


CTP stříbrné tiskové desky

Stříbrné desky patří kvalitativně (v ostrosti bodu a kontrastu) mezi nejlepší na trhu. Její zpracování je ekologicky velice náročné a to ji předurčilo k zániku. Osvitové jednotky s fialovým laserem o vlnové délce 405nm a výkonem 5mW se již neprodávají a desky se dodávají jen na stávající instalace.

LAP-V (Agfa) - Negativní deska se střední výdržností a vysokým rozlišením.


CTcP tiskové desky

Tyto desky jsou v podstatě konvenční desky s upravenou citlivostí, aby mohly být rychle exponovány v zařízení využívající UV světelný zdroj.

ALUVA P (Agfa) - Pozitivní deska se střední výdržností s možností zapékání pro použití UV barev.

ALUVA N (Agfa) - Negativní deska s vysokou výdržností i pro UV barvy bez zapečení.

HS920 (TopHigh) - Pozitivní deska se střední výdržností s možností zapékání pro použití UV barev.